גרפיקה ממוחשבת-מידע נוסף

Back
דף הבית >> מאמרים >> גרפיקה ממוחשבת >> גרפיקה ממוחשבת-מידע נוסף
Bookmark and Share  להדפסת עמודשלח לחבר 
   

גרפיקה ממוחשבת וילדי המחשבים 

  1. גרפיקה ממוחשבת כמקצוע
  2. גרפיקה ממוחשבת כאומנות
  3. גרפיקה ממוחשבת - מה צריך לעשות כדי להיות מעצב גרפי ?
  4. גרפיקה ממוחשבת - מה הם הכלים ליישום המקובלים כיום ?
  5. גרפיקה ממוחשבת - בחירת הצבעים - שיקוף רגשות ותחושות
  6. גרפיקה ממוחשבת - הקומפוזיציה – מה ההבדל בין קישוט לעיצוב או "כל המוסיף גורע"
  7. גרפיקה ממוחשבת מה הילדים עושים ?
  8. מה מאפיין ילדים הנמשכים לתוכנות גרפיקה ממוחשבת ?
  9. מה יכולים הילדים לעשות בעזרת גרפיקה ממוחשבת?
  10. גרפיקה ממוחשבת - כיצד מתגברים הילדים על בעיית הזמינות לתוכנות ?

חזרה לקטגוריה גרפיקה ממוחשבת

גרפיקה ממוחשבת כמקצוע


תחומי העיסוק בגרפיקה ממוחשבת הם מגוונים ביותר. התחומים הקשורים לגרפיקה ממוחשבת הם: עבודות במשרדי פרסום, בתי דפוס, חברות צילום, עיצוב אופנה, עיצוב טקסטיל, עיצוב אלבומים דיגיטליים, חברות הפקת אירועים, איור ממוחשב, עיצוב ובניית אתרים, עיצוב מצגות שיווקיות ולימודיות, עיצוב ובניית משחקי מחשב, עיצוב אריזות, עיצוב מגזינים ועיתונים, עריכות וידאו ואנימציה, עיצוב ממשק משתמש למערכות מידע ותכנון ועיצוב ארכיטקטוני. גם תכנות מחשבים הוא מקצוע נושק לגרפיקה הממוחשבת באופנים שונים. קיימות שפות תכנות גרפיות. ושפות תכנות המשולבות בתוכנות גרפיקה ממוחשבת. קיים קשר הדוק בין גרפיקה ממוחשבת לבין תכנות, ופרוצדורות לוגיות שונות. פעולות רבות בגרפיקה ממוחשבת יכולות להיות יעילות יותר כאשר יודעים להשתמש בפרוצדורות לוגיות אוטומטיות, וכן אנימציה ותוצרים אינטראקטיביים מחייבים ידע ברמות שונות בלוגיקה ותכנות. תחום הגרפיקה היום יש ביקוש רב למעצבים גרפים, וביצועיסטים בתחום של גרפיקה ממוחשבת.

 

גרפיקה ממוחשבת כאומנות


בעשר שנים האחרונות הפכה גרפיקה ממוחשבת לחלק בלתי נפרד מהאומנות. הצילום הדיגיטאלי, המניפולציות על צילום, התוכנות הגרפיות המאפשרות שילובים אין סופיים, ציור דיגיטאלי, שילובי אפקטים חיתוכים וקישורים , מהווים חומר אין סופי לעיצוב, רעיונות אומנותיים, המשלבים חומרים וכלים שונים מתחום המולטימדיה.

חזרה לראש עמוד גרפיקה ממוחשבת-מידע נוסף

 

גרפיקה ממוחשבת - מה צריך לעשות כדי להיות מעצב גרפי?


העיצוב הגרפי הוא סוג של יצירה, אמירה אישית זה הוא ניסיון להעברת מסר בעזרת תמונות, מילים, צבעים, מסר מעורר רגשות.
תפקידו של המעצב הגרפי בעזרת גרפיקה ממוחשבת, לדעת להעביר את הרעיון בדיוק ובחדות כדי לעורר את הרגש הרצוי על פי המטרה שנקבעה מראש.
הבסיס ליכולת הבעה בגרפיקה, אינו קשור בלימוד של תוכנה כזו או אחרת, זהו תחום הדורש טווח רחב מאד של חשיבה, הבנה והבעה ודורש כלים רבים ליישום. הבנה של תורת הצבע, קומפוזיציה, ויכולת עיצוב. הבנה בנושאים הקשורים לדפוס, בנושאים הקשורים לאינטרנט ועוד תחומים רבים, אך מעל הכל נדרשת הבנה פסיכולוגית של דרך הסתכלות האדם על העולם. גם אם כל אדם בעולם הוא אינדיבידואל מיוחד, קיימים קודים אוניברסאליים, שהבנתם מאפשרת למעצב בגרפיקה ממוחשבת למשוך את תשומת ליבו של המתבונן למסר שהוא מנסה להעביר.

חזרה לראש עמוד גרפיקה ממוחשבת-מידע נוסף

 

גרפיקה ממוחשבת - מה הם הכלים ליישום המקובלים כיום ?


התוכנות השימושיות ביותר בתחום הגרפיקה ממוחשבת כיום הם:Photoshop, , InDesign Flash Dreamweaver Illustrator. וכן גרסאות שונות של - Corel Draw, Paint Shop Pro ו- FreeHand.
ידע בהפעלת תוכנות גרפיקה ממוחשבת אלו, מבטיח שליטה ויכולת מיטבית בביצוע רעיון.

חזרה לראש עמוד גרפיקה ממוחשבת-מידע נוסף

 

גרפיקה ממוחשבת - בחירת הצבעים - שיקוף רגשות ותחושות


הצבעים הם שיקוף רגשות ותחושות, המעצב הגרפי משתמש בפסיכולוגיה של תורת הצבע כדי להעביר את המסר הנדרש. לכל צבע יש מסר סמוי שהוא חלק מהקודים הבסיסיים האנושיים.
כאשר אנו מתבוננים בעבודה גרפית שהצבע המוביל בה הוא ירוק, אנו חשים התחדשות, ניקיון, טוהר, עוצמה, חיים, התחלות חדשה, רגיעה וטבע.
כשהדגש בעבודה הגרפית הוא צבע צהוב, אנו חשים אסוציאציות של זריחה, התחלה חדשה, אופטימיות, שמש, אור, חום, אהבה, אנרגיה, קיץ, ילדותיות, שובבות, שמחת חיים, סקרנות.
הצבע הכתום מסמל אנרגיה, התלהבות, חום, אופטימיות, ילדותיות, משחק.
בחירת הצבע הכחול מסמלת רוגע, שלווה, יציבות ואיזון. הטענה התיאורטית אומרת שילדים הבוחרים צבע זה הם ילדים שלווים יותר רציונאליים וממוקדים יותר. כאשר צבע זה שולט בעבודה גרפית היא תשדר, אמינות, חוזק, ביטחון ועומק.
משמעויות הצבעים הם כמעט אוניברסאליים, אם כי קיימים הבדלים של הדגשים בתרבויות שונות.

חזרה לראש עמוד גרפיקה ממוחשבת-מידע נוסף

 

גרפיקה ממוחשבת - הקומפוזיציה – מה ההבדל בין קישוט לעיצוב או "כל המוסיף גורע"


בהעברת מסרים יש צורך בתכנון, דיוק, חשיבה, חקירה והבנת המוצר או הרעיון שאותו רוצים להעביר. לקומפוזיציה יש חשיבות רבה מאד, שכן מיקום אובייקט, צבעו גודלו יחסית לאובייקטים אחרים בעבודה, מרכז הכובד, האיזון, התנועה, למיקום ולעניין יש משמעות רבה בהעברת המסר. הקומפוזיציה המושלמת היא נושא נחקר ונלמד, וקיימים תיאוריות שונות של תפיסת העין, בהשלמת צורות, תפיסת עומק ופרספקטיבה , תפיסת העין את אובייקטים המיושרים ושאינם מיושרים והתייחסות לנקודות מיקוד. כל החלקים המרכיבים את העבודה משפיעים על העברת המסר הסופית. על פי הגישה המרכזית יש להקפיד על מיצוי מקסימאלי, ויתור על אובייקטים חסרי חשיבות, על חלקים המסיחים את הדעת מהעיקר, על הימנעות מקישוט יתר והקפדה על דיוק.

חזרה לראש עמוד גרפיקה ממוחשבת-מידע נוסף

 

גרפיקה ממוחשבת - מה הילדים עושים ?


בשנים האחרונות, החלה גרפיקה ממוחשבת להיות נחלתם של ילדים. ילדים מקימים אתרים, יוצרים, מודעות, שלטים, מצגות. ישנם ילדים שיש להם מספר אתרים, הם מנהלים ומעצבים בלוגים, ופורומים. הם משקיעים יותר תשומת לב בעיצוב עבודות לבית הספר, וביצירת מצגות, מעניינות. הם אוהבים ליצור בנרים, ואנימציות שונות למטרות שונות. העיסוק בצבע וצורה, עבור ילדים שתחום זה מעניין אותם הוא יום יומי, ישנם אתרי ילדים, ובלוגים רבים המציעים את שרותי העיצוב שלהם עבור ילדים אחרים, שלא מצליחים לעצב, "כל כך יפה". הם קוראים לעצמם "מפעל הזמנות" ונהנים פשוט מהעובדה שילדים פונים אליהם ומבקשים מהם לעצב עבורם. הילדים עובדים, בגרפיקה ממוחשבת בצורה אינטואיטיבית. הם פונים לצבעים שמושכים אותם ומשלבים אותם לפי הרגשתם. הם נהנים משילובי חותמות, צבעים, שקיפויות, עיבודי תמונה, והצגתם, יוצרים שלטים, בנרים, ועבודות שונות המשלבות עיצוב והומור.
כאשר ילדים משתמשים במחשב, הם מקבלים כמעט בכל תוכנת עיצוב או ציור, קופסת צבעים עם מאות ואלפי גוונים של צבעים. היות וחשוב מאד לתת לילדים חופש בבחירת הצבעים המועדפים אליהם, זמינות ומגוון הצבעים במחשב מאפשרת להם לבחור בדיוק את הצבע שמייצג את הרעיון או ההרגשה שאותה הם רוצים לבטא.
בגילאים צעירים מאד בחירת הצבעים נעשית באופן מקרי ללא משמעות מיוחדת, ולכן מגוון צבעים רחב בתוכנות גרפיקה ממוחשבת לגיל הרך אינה משמעותית. לבחירת הצבעים יש בעיקר משמעות של הנאה. רק לאחר השלמת ההבחנה בין הצבעים השונים, יש חשיבות למגוון הצבעים המוצגים בפני הילדים.
ילדים העוסקים בתוכנות גרפיקה ממוחשבת ממשיכים לפתח את הצורך שלהם ביצירה, בגילאים שעיסוק זה קצת נעלם. כעובדה ניתן להתבונן במערכת החינוך שגם היא התחילה להכניס תוכניות שונות בבתי ספר תיכוניים המאפשרים לימוד גרפיקה ממוחשבת, במסגרת מגמות לאומנות, או מגמות לעיצוב גרפי. קיימים בתי ספר שאף הכניסו לימודים של תוכנות גרפיקה ממוחשבת מסוימות לתוך מסגרת הלימודים אפילו כבר מתקופת חטיבת הביניים.

חזרה לראש עמוד גרפיקה ממוחשבת-מידע נוסף

 

מה מאפיין ילדים הנמשכים לתוכנות גרפיקה ממוחשבת ?


ילדים יצירתיים, סקרניים, הנמשכים לעיצוב גרפי ולעיצוב בכלל. ילדים הנמשכים לאיור וסרטוני אנימציה. ילדים המחפשים דרך ליצור לעצמם במה , להציג דברים יפים שהם עושים, ילדים בעלי יכולת התמודדות טכנית, שאינם חוששים מהשפה האנגלית, בעלי סבלנות וסובלנות לתקלות ותסכולים, ילדים פרפקציוניסטים שהדיוק חשוב להם מאד, ילדים הנמשכים לדמויות מצוירות דיגיטאלית המצויות רבות באינטרנט, כמו דמויות האנימה ודמיות מתוך סרטים מצוירים אחרים.

חזרה לראש עמוד גרפיקה ממוחשבת-מידע נוסף

 

מה יכולים הילדים לעשות בעזרת גרפיקה ממוחשבת ?


בעזרת גרפיקה ממוחשבת ניתן ליצור כרטיסי ביקור, ברושורים, שלטים, נייר מכתבים, חוברות מידע, מדבקות, קטלוגים, מודעות בעיתוני בית ספר, הזמנות למסיבות יום הולדת ואירועים בבית הספר, אתרים אישיים ואתרים קבוצתיים, אתרים לכיתה, אתרים לתנועה עזרה בבניית דפי אינטרנט לעסקים של הורים. לוגואים, וסמלים לעבודה, רעיון, ספר שקראו. תרגום כל רעיון למראה ויזואלי. סרטוני אנימציה להצגת רעיון או סיפור.

חזרה לראש עמוד גרפיקה ממוחשבת-מידע נוסף

 

גרפיקה ממוחשבת - כיצד מתגברים הילדים על בעיית הזמינות לתוכנות ?

 
תוכנות גרפיקה ממוחשבת הן תוכנות יקרות מאד, במיוחד כאשר הן מכילות אפשרויות תמיכה בשפה העברית. הורים אינם רוכשים עבור ילדיהם תוכנות גרפיקה ממוחשבת. ילדים משתמשים בתוכנות אלה, כאשר הוריהם עובדים עם תוכנות אלה, ילדים מורידים בדרכים שונות עותקים, מעבירים בין ילדים אחרים. ומשתמשים בתחליפים שבמקרים רבים הם תחליפים טובים מאד.
היכנסו לקישור הבא – כאן תוכלו למצוא תוכנות לעיצוב גרפי חופשיות וחינמיות (המתינו מספר דקות עד להשלמת רענון הדף).
תוכנות חינם לגרפיקה ממוחשבת

חזרה לראש עמוד גרפיקה ממוחשבת-מידע נוסף

 
 

              

[Top]      שמירת פרטיות  | דף הבית  |  תקנון האתר | מפת האתר

משחקים לילדים | הורים וילדים| חינוך ילדים | יצירה לילדים | משחקים לגיל הרך | משחקי מחשב לילדים | משחקי חשיבה לילדים