דף הבית >> יצירה לילדים
Bookmark and Share  להדפסת עמודשלח לחבר 
   
  

יצירה לילדים


נסו את חדר האומנות באתר הילדים החדש משחקים לילדים  
בחדר האומנות תוכלו למצוא משחקים ישנים בגירסא חדשה, ומשחקים  חדשים חדשים.
 
כל המשחקים מעוצבים לניווט עצמאי ובטוח של הילדיםיצירה לילדים  - תוכנה ליצירת כרטיסי ברכה לקטנטנים - תוכנה ליצירת כרטיסי ברכה,. התוכנה מעוצבת בעזרת כפתורים גדולים וברורים ומאפשרת לילדים צעירים מאד להנות ממנה. ילדים אשר נמצאים בשלבי ראשית הקריאה יוכלו לכתוב בקלות ובהנאה.  

יצירה לילדים - דפי צביעה לקטנטנים

 יצירה לילדים - דפי צביעה לקטנטנים  - שמונה דמויות מתוקות לצביעה. מספר הצבעים קטן ואופן השימוש בתוכנה פשוט ביותר. ילדים צעירים מאד שרק התחילו להשתמש במחשב יוכלו לצבוע  ולהנות מיצירתם.

 

 

יצירה לילדים - Square Art Maker- צרו יצירות אומנות מריבועים ציבעוניים. רק מריבועים. תוכלו להשתמש בריבועים בלבד, אך ניתן להקטין להגדיל ולסובב את הריבועים הציבעוניים. תוכלו  חברו, הקטינו הגדילו , כדי ליצור תמונות, יפות, מצחיקות, צבעוניות ככל שתרצו.

יצירה לילדים - PixelPlay-   עשר  תבניות לדמויות פיקסל פשוטות מאד. יש לבחור את הצבעים המתאימים ולשבץ אותם במקום לקבלת הצורה הרצוייה. התבניות הן פתוחות והילדים יכולים להעזר בתבניות הקיימות כדי ליצור עיצב חדש משלהם.
יצירה לילדים - Kaleidoscope Design- ,תוכנה לעיצוב קליידוסקופ, העיצובים מרהיבים ומושכים את העין.   יצירה לילדים - י מסכות מקוריות לצביעה והדפסה
בתוכנה מספר מסכות מקוריות לצביעה והדפסה. גיזרו, הוסיפו גומיות ויש לכם מסכה מיוחדת.
יצירה לילדים  -3D Object Creator  - משחק לימודי תוכנה לעיצוב שלד לאובייקטים תלת מימדיים - הוא שלב הראשון ביצירת אובייקטים תלת מימדיים. מאפשר הבנת התפיסה התלת מימדית בבניית אובייקטים   יצירה לילדים - משחקים לגיל הרך - דפי צביעה לחנוכה - 12 דפי צביעה מרהיבים לחנוכה. להדפסת שחור לבן, לצביעה ידנית, או צביעה במחשב והדפסה על דף רגיל או על שקף. 
 

יצירה לילדים - יוצר גלויות ברכה "שנה טובה" - תוכנה לעיצוב גלויות למשלוח בדואר, של שנות טובות. ססגונית ציבעונית מתאימה לכל גיל.

 

יצירה לילדים - יוצר חייזרים - עצבו דמיינו ושחקו בחלל החיצון. צרו לכם חייזרים משלכם, בנו להם מערכת כוכבים וחלליות.

יצירה לילדים - עיצוב דיסקים ברשת -On Line Cd Creator- תוכנה לעיצוב מדבקות לדיסקים לכל מטרה, התוכנה מתאימה לילדים ולמבוגרים המעונינים לעצב מדבקה עבור דיסקים צרובים.

יצירה לילדים -עיצוב דיסקים ברשת -On Line Cd Creator V2- תוכנה לעיצוב מדבקות לדיסקים לכל מטרה, התוכנה מתאימה לילדים ולמבוגרים המעונינים לעצב מדבקה עבור דיסקים צרובים. בגירסה זו הוכנסו חותמות רבות ומגוונות

יצירה לילדיםחדר השינה של ואן גוך 
משחקי עיצוב וצביעה בנושא ציורו המפורסם של ואן גוך.

 יצירה לילדים - חזרה לבית הספר - Back to School - חמש תוכנות ליצירת עזרים לבית הספר. מדבקות, סימניות, סרגלים, לוח שעות ועיפרון מיוחד.

יצירה לילדים - מנדלות לצביעה. אחרי הצביעה, אפשר ללחוץ על כפתור סיבוב המנדלות. ניתן גם להדפיס.

יצירה לילדים - דפי צביעה של מנדלות

 יצירה לילדים - יצירת מנדלות. להורים שרוצים לעצב מנדלות עבור ילדיהם, ולילדים שנהנים ליצור צורות מדהימות של מנדלות לצביעה. עיצוב מנדלות מצורות גאומטריות, ניתן לסובבם, להגדילם להקטינם, לשנות את מיקומם השיכבתי ולהדפיס דפי צביעה של מנדלות לצביעה ידנית

יצירה לילדים - עצבו קולג' - ציירו טיוטא - עצבו או חברו גיזרי נייר, כפתורים עיניים ליצירה מיוחדת משלכם. אפשר למחוק בסוף את קווי הטיוטא.  flowerCardGame

 יצירה לילדים  -  FlowerCardGame
בחרו כרטיס, מעוצב, כיתבו ברכה, הוסיפו ריגשון מתאים למצב הרוח שלכם והדפיסו.

יצירה לילדים - Brushster

יצירה לילדים - Brushster
תוכנת ציור, המשתמשת במברשות מגוונות מאד ומרקמים שונים ליצירת מריחות צבע מעניינות.

 

 
משחקי יצירה לילדים ברשת
שפותחו ע"י מוזאונים, חברות ואנשים, כל המשחקים הם משחקי רשת ומכילים שילובים שונים של כלי יצירה לילדים. תוכנות רבות מתאימות גם לבני נוער ומבוגרים.

משחקי יצירה לילדים - מכירה
משחקי יצירה לילדים קיימים בשוק התוכנות כ15 שנה, באתר זה נמכרות תוכנות יצירה לילדים שנבדקו, ע"י ילדים ומבוגרים. הבחירה נעשתה מתוך מאות תוכנות ועל פי קריטריונים שנקבעו מראש.

אתרי מדריכים ליצירה ברשת
באתר זה רוכזו, אתרים איכותיים המכילים רעיונות, הדרכה ופירוט כלים ליצירה ברשת.

יצירה לילדים משולבת מחשב
באתר זה אוסף רעיונות מקוריים ליצירה לילדים, כולל הדרכה צעד צעד לביצועם.

מדוע תוכנות יצירה לילדים
 מאמר הדן בשאלה מדוע לבחור תוכנות יצירה לילדים, כמשחקי מחשב פעילים עבור ילדכם.משחקי יצירה לילדים ברשת

 

  

 

יצירה לילדיםיצירה לילדים - מה הקשר בין יצירה למחשב
אחד התחומים הטבעיים  ביותר אצל ילדים בגיל הרך וכן ילדים בכלל, הוא תחום היצירה. היצירה קשורה במכלול של תחומי התפתחות הקשורים בדמיון, בזהות, במגע, בחוש אסתטי, מקור לרגיעה והנאה. יצירה לילדים הוא תחום רחב מאד שאף הוא מפותח מאד מזה עשרות שנים. תחום זה באופן מיוחד נקשר בתודעת הורים ומחנכים, כתחום ששייך לטושים, דבק ומספריים. יצירה לילדים נתפסה עד השנים האחרונות כתחום בלעדי של עבודת ידיים וממש לא משהו שנקשר לתחום המחשב. אך המחשב הפך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים בבית ובבית הספר ולכן גם החלק של היצירה מוכרח להיות חלק אקטיבי מפותח ומגוון בשימוש של ילדים.

יצירה לילדים - המחשב ככלי מידע זמין ומפורט לרעיונות ועבודות יצירה לילדים

החלק של יצירה לילדים במחשב הוא למעשה חלק שיכול להוסיף, לגוון ולהשתלב בכל תהליך יצירה לילדים, מסורתי. באתר זה ריכזנו עבורכם, אתרים המכילים מידע ורעיונות יצירה לילדים, חלקם מתוך אתרי יצירה לילדים בכל העולם וחלקם מקוריים. כמו כן מוצעות באתר זה תוכנות יצירה לילדים בכל הגילאים, משחקי יצירה לילדים בגיל הרך ומשחקי יצירה לילדים בוגרים יותר. מבוגרים אוהבי יצירה, יהנו מאד מתוכנות יצירה לילדים גם הם. חלק מהתוכנות יצירה לילדים הן תוכנות רשת חינמיות וחלק מתוכנות היצירה לילדים הן תוכנות למכירה, אלה ואף אלה נבדקו כולן.

האם יש קשר בין תוכנות יצירה לילדים לבין גרפיקה ממוחשבת?

התוכנות המוצעות למכירה הן תוכנות ותיקות הקיימות בשוק שנים רבות וילדים במקומות שונים בעולם גדלים איתם. תוכנות יצירה לילדים יכולות להיחשב כתוכנות קדם גרפיקה ממוחשבת. ילדים שישלטו בתוכנות אלה, יוכלו בקלות ככול שיגדלו לעבור מעבר טבעי לתוכנות גרפיקה ממוחשבת.

חזרה לראש עמוד יצירה לילדים
 
 

יצירה לילדים - יוצרים קטנים
 


ילדים הם יוצרים קטנים מהרגע שהם מודעים לגופם. הצורך לגעת בחומרים, לחוש מגע, טמפרטורה, ריח, טעם, מרקם, הוא צורך חזק וטבעי. בתחילת דרכם של הילדים, יצירה לילדים, יכולה להיות, ערבוב של דייסה בכלי. יצירה לילדים בוגרים יותר, מגוונת ובנויה על מילוי של צרכים מורכבים:
הצורך במגע – הקיים בשלבי התפתחות ראשונים של התינוק, נשאר כל הזמן. מצד אחד הסקרנות גוברת, המוטוריקה משתפרת, האפשרויות מתרבות, מצד שני , המודעות לניקיון גוברת, החשש מהבלתי מוכר, זהירות, ואיסורים שונים מקטינים חלק זה, של היצירה.
צורך ויזואלי - צורך ליצור משהו "יפה" , משהו "קונקרטי". צורך זה מתפתח מאד מרגע שיש לילדים שליטה על אצבעות ידם, והיכולת להחזיק "מכשיר צביעה". צורך זה נתקל לעיתים בתסכול רב, שכן לעיתים קרובות, הרצון ליצור משהו קונקרטי, נתקל בקשיים מוטוריים אדירים. לגבי רוב הילדים, הדמיון, והרעיונות, מתפתחים לפני יכולת הביצוע. מידת התסכול תלויה באישיותו של הילד, בהתפתחותו המוטורית, ובתמיכה והתגובות שהוא מקבל מסביבתו הקרובה.
צורך רגשי - צורך לבטא רגש ע"י היצירה. ילדים שנותנים להם חומרי יצירה, ומאפשרים להם חופש גמור ליצור, יביעו בעזרת החומרים את הרגשתם. נושא, זה נחקר רבות, והוא משמש בפסיכולוגיה, בשיטות אבחון וטיפול מגוונים.
צורך בסמלים - משהו קונקרטי, שמבטא משהו קונקרטי אחר, במודע או שלא במודע. בניסיונם של הילדים ליצור משהו שיבטא את הרגשתם, חלומותיהם, או חוויותיהם, הם בוחרים לעיתים דווקא בביטוי שאינו קונקרטי, ישיר, אלא סמלי, לפעמים מתוך תכנון ולפעמים עמוק מתוך תת המודע שלהם. גם תחום זה נחקר רבות, ומשומש באבחון וטיפול בקשיים אצל ילדים.

יצירה לילדים בעזרת המחשב
מאז התפתחות הטכנולוגיה והאלקטרוניקה, קיים חשש, שהילדים יאבדו חלקים חשובים בהתפתחותם. שכן כאשר הם יושבים מול המסך הם אינם משתמשים בחלק ניכר מחושיהם, חושי המגע, הריח, תחושת משקל, מרקם, וכל ההיבטים התקשורתיים הישירים. לא ניתן לבטל חשש זה, והוא חלק בלתי נפרד, מעולמם של ילדים ומבוגרים בעולם המודרני.
יצירה לילדים במחשב, הוא תחום אחר, של היצירה, זהו תחום רחב בעל יכולת השפעה רבה על התפתחותם של ילדים. כאשר מתייחסים ליצירה לילדים במחשב, כתחום אחר מאשר היצירה לילדים הקלאסית, המוכרת. אפשר להתמקד בהיבטים החשובים להתפתחותם של ילדים, בעזרת היצירה לילדים במחשב.

סוגים של יצירה לילדים בעזרת המחשב
קיימים שני סוגים מרכזיים של יצירה לילדים בעזרת המחשב:
יצירה לילדים, המתנהלת כולה במחשב – בניית אנימציות, מצגות, ציור דיגיטאלי, כתיבת סיפורים, בניית אתרים, עיבודי תמונה ועוד.
יצירה לילדים המשלבת את המחשב עם פעילות קלאסית – פרויקטים, שחלקם דורשים שימוש במחשב, וחלקם מבוצעים בעזרת כלים שאינם בתוך המחשב. דוגמאות לפרויקטים כאלה ניתן למצוא
כאן. המחשב והאינטרנט משמשים גם ככלי לאחסון חומרים כמו, דפי צביעה, דפי עבודה, רעיונות, ומדריכים לביצוע רעיונות.

יתרונות השימוש במחשב ככלי יצירתי – ניתן לקרוא את המאמר כולו
כאן
ישנם מספר סיבות מדוע כדאי לבחור בכלים היצירתיים של המחשב לעבודה עם ילדים.
בחירה טבעית- יצירה היא צורך טבעי כפי שהצגנו קודם ולכן הוא הכיוון הטבעי לעבודה גם במחשב
מטרות רגשיות – יצירה במחשב מהווה כלי מרגיע ומספק
פיתוח דמיון וחשיבה מופשטת – פיתוח הדמיון והרעיונות קודמים ליכולת המוטורית לבצעם, ביצוע רעיונות באמצעות מחשב מאפשר זרימה מהירה וחופשית עם הרעיונות, רמת הביצוע יכולה להיות גבוהה יותר ומגוונת יותר בכל מה שקשור לאמצעים ויזואליים וקוליים.
פיתוח יכולת חקירה ולמידה עצמאית – שימוש בתוכנות יצירה לילדים, מאפשרת לילדים חקירה טבעית וגילוי יכולות ואפשרויות בקצב שלהם. אין גורמים מאיצים או מתסכלים, והילד מקבל את תחושת הסיפוק של הגילוי והבנת הכלי.
פיתוח חוש אסטטי - עבודה במחשב, מאפשרת לילדים, כל הזמן לשנות את יצירתם, להקטין להגדיל, להזיז למחוק להוסיף מעל מתחת, כל זה נותן להם הזדמנות להביא את יצירתם בדיוק כפי שרצו שתהיה, ולתרגל את העיצובים השונים הקיימים אצלם בראש.
פיתוח שפה – כלי היצירה במחשב פותח בפני הילדים את הצורך בכתיבה יוצרת, של תסריטים, של בועות חשיבה, או בועות דיבור, מוביל את הילדים לחפש מילים מתאימות כדי שיובנו ותכנים שיענינו את הקורא או השומע.

קישורים
משחקי יצירה לילדים ברשת
משחקי יצירה לגיל הרך
משחקי יצירה לילדים לרכישה
מדריכים ורעיונות לפרויקטים משולבי מחשב של יצירה לילדים
יתרונות השימוש במחשב ככלי יצירתי
יצירה לילדים - ילדים בעולם הדיגיטאלי
יצירה לילדים - התפתחות
 

חזרה לראש עמוד יצירה לילדים
 

 

 

 

 

 

 

              

[Top]      שמירת פרטיות  | דף הבית  |  תקנון האתר | מפת האתר

משחקים לילדים | הורים וילדים| חינוך ילדים | יצירה לילדים | משחקים לגיל הרך | משחקי מחשב לילדים | משחקי חשיבה לילדים