Bookmark and Share  להדפסת עמודשלח לחבר 
   
לומדים עם חייזרים - חוברת עבודה לפעוטות  

 

 
מצא מי יוצא דופן מנה כמה חייזרים מצא מי גדול יותר

 

 
לומדים עם חייזרים - חוברת עבודה לפעוטות   
חוברת פעילות, לתרגול חשיבה לגיל הרך
   
מה מיוחד בחוברת זאת
החוברת עוסקת בתחומי חשיבה מגוונים המותאמים לגילאים שבין 3-6.
מספר השאלות בכל נושא מצטמצם לשלוש שאלות. מעבר לשלוש שאלות בכל תחום, הילדים מאבדים ריכוז או עניין. שלוש שאלות דומות מהוות יכולת אופטימלית להתמודדות עם חשיבה, לפני שעמום וצורך בגירוי נוסף. לאחר כל עמידה מוצלחת בשלושת השאלות הילד מקבל יהלום. קבלת היהלום פונה אל צורך מאד בסיסי של הילדים, לקבל משהו עבור הצלחתם. הם מקבלים תשומת לב של דמותו של הסמיילי הרוקד, לקול מוסיקה מתחלפת, ויהלום. לילדים צורך לאסוף יהלומים נוספים ולכן ירצו מאד, לפתור את המשימות הבאות. תוך כדי הפעילות בחוברת הילדים יכולים להנות גם מחייזים לצביעה פשוטה, ומתוכנת יצירה שתעזור להם ליצור חייזרים משלהם בסוף החוברת.
ההוראות לביצוע כתובות בעברית עם ניקוד ברור. ילדים שאינם קוראים, צריכים להעזר בהורים, אך רוב רובן של המשימות יפוענחו ע"י הילדים בצורה אינטואיטיבית.
החוברת בנויה כחוברת אמיתית, ולה מספרי עמודים, המאפשרים, התמצאות במיקום בתוך החוברת. ניתן לדפדף בחוברת עם החיצים הכחולים בחלקה התחתון של החוברת, או לבחור דפים שונים בלשוניות העיניים בצד ימין של החוברת.
הילדים יכולים להבין, שדמות הסמיילי הרוקד, מסמנת להם שהמשימה הושלמה. כאשר הם יחפשו בחוברת משימות שלא הושלמו, יזהו זאת דרך דמות זו.
סך הכל יש לאסוף 20 יהלומים לסיום החוברת.
כדי להתחיל את החוברת מחדש, יש ללחוץ על החץ הכחול למעלה מצד ימין, עד לרגע הלחיצה בכפתור זה, ניתן לדפדף אחורה וקדימה בחוברת, ולראות אילו משימות הושלמו ואיזה לא 
 
מטרת התוכנה 
מטרת התוכנה, לאפשר לילדים תרגול חשיבה תוך כדי הנאה, במקום שבו הם רוצים להיות (המחשב) התוכנה מאפשרת לילדים, תירגול חשיבה בסיסי, מותאם לגיל הרך, ומתוכנן, לשילוב של חשיבה, הנאה ויצירתיות. 
 
למי מיועדת התוכנה
התוכנה מיועדת לילדים בגיל הרך . 

כיצד אפשר לקבל הדרכה על תיפעול התוכנה.
 ניתן להיכנס לסירטון המתלווה לדף זה. הסירטון ממחיש, כיצד להשתמש בתוכנה.
 
אלו מטרות חינוכיות והתפתחויות ניתן להשיג בעזרת התוכנה?
החוברת - ללמוד עם חייזרים, היא חוברת עבודה, לתרגול חשיבה, אך עצם המצאותה של החוברת במחשב, יוצרת אצל הילדים תחושה של משחק, הגורם להם, להתמודד עם משימות החשיבה תוך כדי הנאה. יחד עם זאת נבנתה החוברת בפורמט של דפים, הנתנים לדפדוף, עצם השימוש בפורמט זה, מאפשר, תרגול ראשוני, של סדר, ריכוז, התכווננות לסיום משימות בהצלחה. משימות החשיבה מתוכננות כך שהן מעניקות תשומת לב חיובית לכל הצלחה, בתוספת הומור ומתנות.
 
מדוע להשתמשת בחורת דיגיטאלית לתרגול חשיבה
חוברות דיגיטאליות יכולות לקדם ילדים בתחומי החשיבה, בצורה ברורה יותר, מגוונת יותר ומהנה יותר מאשר חוברות עבודה רגילות. מערכת הגירויים, שכוללת, צבע, קול, ותנועה מאפשרת לגרות, וללמד את הילד דרך כמה חושים ולא רק דרך חוש הראיה, החד מימדי. לדוגמא, כאשר מראים לילד את המספר אחד, וגם אומרים בקול רם את המספר אחד, הילד מקשר מהר יותר את הצורה לשם מאשר כאשר הוא רואה את המספר אחד, בחוברת.
 
תעשיית חוברות העבודה היא תעשייה של מיליונים בכל העולם, והיא הכרחית בחלקה, כדי לפתח אצל הילדים את היכולת המוטורית הנדרשת עבור כתיבה. ואכן, חוברות עבודה, העוסקות בכתיבה ישירה חייבות להיות חוברות מודפסות. לעומתן חוברות עבודה שהדגש שלהן הוא חשיבה, אינן חייבות להיות מודפסות, ולפעמים יכולות להשיג את מטרותיהן טוב הרבה יותר כאשר הן דיגיטאליות.
 
אצל ילדים רבים, יכולת החשיבה מתפתחת הרבה יותר מהר מאשר היכולת המוטורית. חוברת עבודה מודפסת יוצרות אצל ילדים אלה עיקוב, משום שהם מתקשים לסמן עיגול סביב הבחירה שלהם, או לצבוע את החיה הנכונה בדפי העבודה, או לצייר קו ישר. בשל הקושי המוטורי הם מתנגדים לתרגל משימות חשיבה ונמנעת מהן האפשרות לתרגל משימות אלה ולחזק בכך את הדברים החזקים שלהם.
 
חוברות עבודה שהנושא שלהן חשיבה, מכילות לפעמים חמישים או שישים עמודים, גדולים היוצרים חוברת גדולה ויקרה, שבה במקרה הטוב הילדים מסמנים עיגול, קו, או מנסים לצבוע קצת בתוך הקווים. הדבר יוצר ביזבוז רב של כסף, ניירות, ועצים, אם נתייחס מעט לסביבה. בנוסף, חוברת עבודה דיגיטאלית, לעולם אינה נגמרת. אפשר להעביר אותה מילד לילד. ילדים יכולים לעבוד בה שוב ושוב, ואפשר לשתף חברים במילויה.  
 

 
 
 
  
 

              

[Top]      שמירת פרטיות  | דף הבית  |  תקנון האתר | מפת האתר

משחקים לילדים | הורים וילדים| חינוך ילדים | יצירה לילדים | משחקים לגיל הרך | משחקי מחשב לילדים | משחקי חשיבה לילדים