Bookmark and Share  להדפסת עמודשלח לחבר 
   

 

משחקים לילדים - שאלות והתלבטויות שנשאלו, על האתר החדש

אני חייב להשתמש בדפדפן ילדים כדי לשחק במשחקים של האתר?
אני לא מצליח להבין מה ההבדל בין דפדפן רגיל לדפדפן ילדים מוגן.
מה זה אתר נקי, שמעתי על בית נקי, רחוב נקי, אבל מה זה אתר נקי?
למה אני צריך אתרים שיוצגו על כל המסך, זה לא מפריע לעשות פעילויות אחרות?
איך הילד שלי יבין מה לעשות אם אף אחד לא מסביר לו
מה זה תסכול סביר? או שיש תסכול או שאין, צריכה הסבר.
איך אפשר להינות ממשחק כאשר אין לו סוף, הילד לא מקבל נקודות, ואף פעם לא נפסל?
משהו יכול להסביר לי מה זה פיתוח יצירתיות? יש ילדים שהם יצירתיים ויש שלא, לא מבינה איך אפשר לפתח דבר כזה?
איך יכול להיות שמשחק מחשב ירגיע את הילד שלי,? משחקי מחשב, תמיד מכניסים אותו למצב של עוררות יתר.
איך זה יכול לעזור לי בקשר שלי עם ילדי?

משחקים לילדים - דפדפן הכרחי
לא אין הכרח להשתמש בדפדפן ילדים, כדי לשחק במשחקים לילדים שבאתר. אך יוצרי האתר, ממליצים על שימוש בדפדפן ילדים, להגדלת המיקוד, והביטחון.

משחקים לילדים - חזרה לשאלות


משחקים לילדים - דפדפן ילדים
דפדפן ילדים, סגור מגדיל את  האזור הנקי של האתר. ומקטין מאד את הסיכוי שהילדים יגיעו למקומות לא רצויים באינטרנט. ניתן לראות שני סירטונים קצרים הממחישים את ההבדל בין דפדפן ילדים - סגור לדפדפן רגיל - פתוח

 משחקים לילדים בדפדפן רגיל  משחקים לילדים בדפדפן סגור בטוח
 


אתר נקי
אתר נקי לילדים הוא אתר שאין בו פרסומות, הזמנות, הצעות , מתנות או הסחות דעת אחרות מחוץ לפעילות המרכזית של תוכן האתר. אתרים רבים לילדים שבהם יכולים להיות תכנים טובים, מוקפים בפרסומות והצעות שונות לילדים המושכים אותם לשיטוט, שכולנו יודעים היכן הוא מתחיל, אך אין לדעת היכן יגמר.

משחקים לילדים - חזרה לשאלותמשחקים לילדים - מסך מלא - Fullscreen
אתה לא חייב לעבוד עם התוכנה על כל המסך, תמיד תוכל להקטין את המסך, אבל אם תרצה תוכל לעשות זאת בצורה אוטומטית, אתרים רבים אינם מכילים את האפשרות הזאת. לא משנה מה גודל המסך שלכם, כאשר תפתחות את חלון האינטרנט שלכם התוכנה תתפרס על כל המסך. כאשר התוכנות והמשחקים פרוסים על כל המסך הילדים יכולים להתמקד רק בתוכן, ואינם חווים הסחות דעת כל שהן.


משחקים לילדים - חזרה לשאלות


משחקים לילדים - הבנה אינטואיטיבית
רוב הילדים שנולדו היום חשופים מאד לטכנולוגיה מגיל צעיר, משתמשים בה, או צופים בילדים ומבוגרים, מפעילים אותה, בסביבה המודרנית הילדים מפתחים אינטואיציות לגבי משימות טכנולוגיות. באתר זה תוכננה הפעילות כך שהילדים יצליחו להבין את המשימה, מתוך התבוננות בסמלים ואינטואיציה. רוב המשחקים מאפשרים חקירה חופשית, ללא חשש, ומאפשרים לילד בקלות לחזור לנקודת ההתחלה מתי שירצה. יתכן שלעיתים תדרש נוכחות או טיווח מבוגר, אך רק על מנת להעשיר את הפעילות והלעמיק בה.


משחקים לילדים - חזרה לשאלות


משחקים לילדים - תסכול סביר
תסכול סביר הוא תסכול שמאפשר לילדים להתפתח ולגדול אך לא להתייאש ולסבול. באתר זה פותחו משחקים לילדים שמונעים מהילדים תסכולים על ידי חשיפתם לפעולות מסובכות מדי שבלי לבצעם לא יוכלו להתקדם. כאשר הילדים נתכלים במשימת חשיבה שהיא קשה מדי עבורם, יוכלו לצאת ממנה ולהמשיך הלאה, ללא תחושה, של התקעות וחוסר ערך, גם אם אי פתרון משימה יכול ליצור תסכול קל, בשום פנים, אין מצב של משחקים העלולים ליצור תסכול יתר.

משחקים לילדים - חזרה לשאלותמשחקים לילדים - הנאה ממשחק ללא "אקשן"
שאלה זו מתחלקת לשלושה מרכיבים מרכזיים האופייניים למשחקי מחשב רבים מאד - ערכיות, מהירות, וסיום משחק בעת כישלון.  יתכן וילדך, חייב תגמול, או ערך , או "אקשן" כפי שהילדים אומרים,  וממש אינו מוצא את מקומו בדברים אחרים, אם כך הדבר יתכן כי אתר זה איננו מתאים לו.
ערכיות - המשחקים באתר המשחקים לילדים, אינם שמים דגש על מתן נקודות, חיים, ספירת מכשולים וכמות יריות. כל המשחקים מבוססים על יצירת סיפוק והנאה מהישגים שבפיתרון משימות ומתוצרים רבים ומגוונים ויזואליים שהילדים יכולים להפיק תוך כדי הפעילות. הערך וההישג, קשורים אך ורק לאינטראקציה של הילד עם הסביבה שלו. "איזה ציור יפה עשית", "איזו עבודת יצירה מדהימה", ודוגמא נוספת - כיצד הצליח למצוא את כל ההבדלים במשחק מצא את ההבדלים.
מהירות - בשום מקום, לא הוכנסה המהירות כפרמטר שמאלץ את הילדים להתמודד מול הזמן. קיימת חשיבות רבה בבניית היכולת של הילד להאמין ביכולת שלו לפתור בעיית חשיבה ללא קשר, לזמן שזה לוקח לו. פיתוח היכולת היא החשובה ולא מהירות פתירתה. כל המשחקים באתר יכולים להעשות בקצב האישי של הילדים. וההצלחה אינה נמדדת במהירות.
סיום משחק - כשלון - בשום מקום ובשום מצב, המשחקים אינם מוציאים את הילד מהמשחק, כי לא הצליח לעמוד במשימה. בכל רגע נתון, הילדים יכולים להתחיל משימות מחדש, למחוק לתקן ולעשות אותן שוב.


משחקים לילדים - חזרה לשאלות


פיתוח יצירתיות
פיתוח יצירתיות הוא נושא רחב מאד ומגוון. על קצה המזלג ניתן לאמר  שבאתר מגוון רחב של תוכנות לפיתוח יצירתיות. התוכנות הינן תוכנות פתוחות, שכל אחד יכול לעשות בהן מה שהוא רוצה ולא מה שהתוכנה מחריכה אותו לעשות. הנחיית מבוגרים, הורים או מחנכים יכולים ליצור רעיונות אין סוף , כדי להמחיש דברים מכל סוג שהוא. רק כאשר התוכנה היא פתוחה, כלומר, אין לה התחלה, אמצע וסוף, אין בה ערכיות, ויש בה רק חומרים שאיתם ניתן לעשות הכל, יכול הילד, ליצור משהו שהוא לגמרי שלו, רעיון שלו, המצאה שלו וגם המחשה מקורית, של רעיון של משהו אחר. רק כאשר מתקיימים כל התנאים האלה, רק אז המשחקים והתוכנות יכולים לתרום לפיתוח הביטוי היצירתי והחשיבה היצירתית של הילדים.

משחקים לילדים - חזרה לשאלותמשחקים לילדים - תוכנות יצירה יוצרות תחושות מרגיעות לילדים
באתר משחקים לילדים - יש תוכנות יצירה ואומנות מגוונים. תוכנות יצירה יכולות בהרבה מקרים לשמש כגורם מרגיע שמרכז את כל תשומת הלב ביצירה עצמה. משחקים שיש בהם אתגריות יתר, גירויים, קולות חדים, וצורך במהירות, יוצרים אצל ילדים רבים תזזית, חוסר שקט, והתנהגות לקוייה. תוכנות יצירה לעומתם אינן מכילות תסכולים, הם גורמות לילדים לאסוף את הריכוז שלהם, לבטא את עולמם הפנימי העשיר, את הדמיון המפותח שלהם ולשים אתם על המסך, פעולות אלה גורמות לילדים שקט פנימי, הנאה ורוגע.


משחקים לילדים - חזרה לשאלות


משחקים לילדים - פעילות משותפת של הורים וילדים במחשב, מקרבת ומהדקת את הקשר ביניהם
במשחקי מחשב רגילים הילדים משחקים מול המחשב, נגד הזמן, או נגד טבלאות השוואתיות הבוחנות את הישגיהם. במשחקי יצירה, לעומת זאת,  יש מקום רב לעבודות יצירה משותפות של הורים וילדים. ההורים הרבה פעמים יוכלו למצוא הנאה גם הם במשחקי יצירה ובאותה הזדמנות להצטרף לילדיהם בתחום, שבדרך כלל מפריד בין ההורים והילדים.


משחקים לילדים - חזרה לשאלות

 
 

 

 

 

              

[Top]      שמירת פרטיות  | דף הבית  |  תקנון האתר | מפת האתר

משחקים לילדים | הורים וילדים| חינוך ילדים | יצירה לילדים | משחקים לגיל הרך | משחקי מחשב לילדים | משחקי חשיבה לילדים