משחקים לגיל הרך - בית בובות


משחקים לגיל הרך - בית בובות

בית בובות - סרטון הדגמה

משחקים לגיל הרך - בית בובות


 אם לחצתם על התמונה והתוכנה אינה עובדת, התקינו את התקן נגן פלאש. אם עדיין יש בעיות לחצו כאן לקבלת עזרה
 

 

תוכנה לעיצוב ומשחק בבית הארנבים

תאור התוכנה?
התוכנה שייכת לקבוצת משחקים לגיל הרך. ניתן לדמות בעזרת התוכנה, עולמות קטנים, של דמיות ארנבים בכל מני מצבים יום יומיים, ולבנות להם עולם קטן מואנש, התוכנה היא גירסא דיגיטאלית של המשחק המסורתי של ילדים בבית בובות.

בית בובות

כל הילדים בתקופת הגיל הרך משחקים בבובות, ויוצרים לעצמם עולמות קטנים  המחקים את עולמם של המבוגרים. הם מארגנים את הבובות שלהם במרחב מסויים, מושיבים אותם לאכול, משכיבים אותם לישון. נותנים להם לשחק עם צעצועים אחרים. "בית בובות דיגיטאלי", "לוקח" את משחקי הבובות והדימיון אל תוך המחשב. התוכנה מאפשרת להכניס מגוון גדול של אביזרים ודמויות, שיש להם צורות מיוחדות, וחלקם גם משמיעים קולות המאפשרים לתת למשחק ולדמיון מימדים נוספים. המשחק מכיל אביזרי ריהוט כמו: שולחנות, כסאות, מיטות ילדים, מיטות תינוקות, אביזרי מטבח, מנורות, צעצועים, ובעיקר ניתן לבחור בו, ארנבונים שונים בגדלים שונים המייצגים מבוגרים, ילדים ותינוקות, בעלי הבעות ומנחים שונים.

משחקים לגיל הרך - מטרת התוכנה
 
התוכנה שייכת לקבוצת משחקים לגיל הרך ומטרתה לפתח, דימיון, יכולת פיתוח סיפור,משחק מדמה מציאות. הילדים יכולים לשחק בה יחד עם ילדים אחרים ולחשוב ביחד כיצד הם רוצים לראות את הבית שלהם ומה לעשות בו. הם יכולים להשתמש בכלים הגרפיים לעשות שינויים רבים ככל שירצו וללמוד בדרך כך יסודות השימוש בכלים בסיסיים של הגרפיקה הממוחשבת.

משחקים לגיל הרך - למי מיועדת התוכנה ?
 
התוכנה מיועדת לגילאים צעירים   3-7
תנאי הכרחי ליכולת השימוש בתוכנה, הוא היכולת להפעיל ולשלוט בעכבר.
 
 
כיצד אפשר לקבל הדרכה על אפשרויות התוכנה
 
בדף זה ניתן למצוא סירטון מצורף המדגים כיצד להשתמש בתוכנה.
 
האם התוכנה  יכולה לקדם מטרות חינוכיות התפתחותיות?
 
התוכנה לעיצוב ומשחק בבית הארנבים היא תוכנה מקבוצת משחקים לגיל הרך. התוכנה עשירה בפריטים דמיוניים, ופריטים מהיום יום ,ומאפשרת לילדים צעירים לבנות לעצמם עולם דימיוני קטן עבור הדמויות הדיגיטליות שבחרו להשתמש. הילדים הצעירים, ידמיונו מצבים, יטפלו, יאכילו, ישכיבו לישון, ישמיעו לדמיות מוסיקה, ויכנסו לתוך עולם של דמיון רגוע ושלו. הפעלת תוכנות מסוג זה, אינה מסובכת לתיפעול, אך עשירה מאד בפרטים ואפשריות. הילדים נכנסים לתוך רעיון בית בובות, כאילו הם נוגעים בדמויות שלהם באמת ועושים בהם כל מה שירצו. מרכיבי התיסכול נמוכים מאד, שכן, בכל עט הם יכולים למחוק דמויות, להזיז אותם להגדיל אותם, ולהקטין. הם יכולים לעשות עשרות שינויים. כאשר הם אוהבים פריט מסויים, הם יכולים ליצור מצב שהוא יהיה שלהם הרבה מאד פעמים. הם יכולים לשכפל דמויות עד אין סוף. הם יכולים להמציא רעיונות שמאפשרים להם לצחוק ולהתפרק, כמו ליצור טלויזיה בגודל של כל הבית, או ענק ארנבים ממש בגודל הבית, או גמד ארנבים, יכולים להיות הרבה גמדים ארנבים. אפשר להוסיף תינוקות בחדר עם מטפלת, אפשר שיהיו המון תינוקות עד אפס מקום, ועוד ועוד ועוד.
 
 
 
 
 
 


 

 

 

+ שלח משוב

              

[Top]      שמירת פרטיות  | דף הבית  |  תקנון האתר | מפת האתר

משחקים לילדים | הורים וילדים| חינוך ילדים | יצירה לילדים | משחקים לגיל הרך | משחקי מחשב לילדים | משחקי חשיבה לילדים