יצירה לילדים - משחק יצירה - מנדלות


  משחק יצירה - מנדלות - יוצר מנדלות

משחק יצירה - מנדלות - צפו בסרטון הדרכה

 

משחק יצירה - מנדלות 
צרו מנדלה לצביעה
מצורות גאומטיות שונות

 

אם לחצתם על התמונה והתוכנה אינה עובדת, התקינו את התקן נגן פלאש. אם עדיין יש בעיות לחצו כאן לקבלת עזרה 
  

 
משחק יצירה - מנדלות
תוכנת יצירה לילדים לבניית מנדלות. המנדלות ניתנות להדפסה ולצביעה ידנית.
   
מה היא מנדלה?
מנדלה היא מעגל מקודש בשפה ההודית העתיקה - הסנסקריט. המנדלה מסמלת את היקום וצורתו. ציור המנדלה מייצג זרימה ממרכז המעגל החוצה וההפך. ויוצר מעגל אנרגטי. במקומות שונים בעולם יוצרים מנדלות מחומרים שונים ומגוונים, למעשה ניתן להכין מנדלה מכל חומר. במקרים רבים  נעשה שימוש בחומרים פשוטים ליצירת המנדלה, אך התוצרים הסופיים יכולים להיות מורכבים ביותר. משמעות המנדלה בתרבויות שונות היא רוחנית, ומרפאה.
 
 
מטרת התוכנה
 
ילדים אוהבים מאד ליצור ולצבוע מנדלות, הם נהנים מהציבעוניות האין סופית של היצירות שלהם, ומהיכולת ליצור יצירה מאורגנת, שיכולה להראות כל פעם אחרת. מרפאים שונים טוענים כי לעיסוק במנדלות סגולות מרפאות, ומרגיעות. ילדים העוסקים בצביעה והרכבת מנדלות, מתרכזים, נרגעים ונהנים מאד. התוכנה מאפשרת  לילדים ליצור מנדלות בעצמם, מתוך צורות גאומטריות מוכנות מראש. הילדים מתנסים במיומניות גרפיות בסיסיות, הגדלה והקטנה של אובייקטים, סיבוב, הוספת שקיפויות, ניתן גם לגרור לפח אובייקטים שנבחרו בטעות. יצירת מבנה מנדלה סימטרי, אינה משימה קלה. כלי התוכנה מאפשרים יצירת מבנה סימטרי. כאשר מבנה המנדלה הושלם, הוא ניתן להדפסה. לאחר ההדפסה אפשר להשלים את יצירת המנדלה, ע"י צביעתה בצבעים מרהיבים.
 
 
למי מיועדת התוכנה
 
תוכנת  היא תוכנת יצירה לילדים. הרכבת מנדלה היא משימה מורכבת הדורשת ריכוז ויכולת גראפית. ילדים צעירים יצליחו להרכיב מנדלות פשוטות וילדים בוגרים יותר יצליחו ליצור מנדלות מורכבות. הורים המעוניינים להרכיב מנדלות לצביעה עבור ילדיהם, יוכלו גם הם להנות בפעילות זו.
  
כיצד אפשר לקבל הדרכה על תיפעול התוכנה.
 
ניתן להיכנס לסירטון המתלווה לדף זה. הסירטון ממחיש, כיצד להשתמש בתוכנה.
 
אלו מטרות חינוכיות והתפתחויות ניתן להשיג בעזרת התוכנה?
 
התוכנה משחק יצירה - מנדלות - היא תוכנת יצירה לילדים ומאפשרת לילדים הנאת יצירה משולבת מחשב. התוכנה מאפשרת התנסות. בגרפיקה,סימטריה, קשר עין יד, קואורדינציה, ותחושה מרגיעה ומספקת שנובעת מבניית המנדלה וצביעתה. מעבר ליכולתם של ילדים, לשחק עם התוכנה באופן עצמאי ולבנות בעצמם מנדלות מצורות גאומטריות, הם נפגשים עם האתגר ליצור אובייקט סימטרי. כאשר מבוגר מתלווה לילד בעבודתו, ניתן ליצור רעיונות רבים לישום בעזרת התוכנה, עבודה, על שונות, בין אישית כפי שהיא מתבטאת מהתוצר הסופי, עבודה על סבלנות, קשב, דיוק. עבודה על תכנון, על יישום רעיון השכבות - איזו צורה נראה באופן מלא ואיזה צורה תופיע באופן חלקי, ועוד ועוד.
 
האם יצירת מנדלות במחשב גורעת מחוויית העיסוק במנדלות?
מנדלות נבנות בכל העולם מכל חומר אפשרי, יצירת מנדלות נעשית, מגפרורים, מחומרים מתכלים, מחרוזים מחוטים, מבדים, מניירות, המחשב, הוא סוג של "חומר" שממנו ניתן להפיק מנדלה מרהיבה, במקרה זה, צורות גרפיות הנדסיות, שניתן להזיזם, להגדלים, להקטינם ולסובבם, כדי להפיק את המנדלה המבוקשת. במקרה של תוכנה זו, סופו של התהליך הוא צביעת המנדלה באופן ידני, תהליך היוצר שילוב של צדדים נוספים בהנאה של יצירת המנדלה.
 
נסו גם את התוכנה Mandala Painter המאפשרת צביעת מנדלות שהוכנו מראש.
 
 
 
 


 

 


 

+ שלח משוב

              

[Top]      שמירת פרטיות  | דף הבית  |  תקנון האתר | מפת האתר

משחקים לילדים | הורים וילדים| חינוך ילדים | יצירה לילדים | משחקים לגיל הרך | משחקי מחשב לילדים | משחקי חשיבה לילדים