Bookmark and Share  להדפסת עמודשלח לחבר 
   

 

לומדים עם חייזרים - את עולם המספרים    
 

 

 
מצא מי יוצא דופן מנה כמה חייזרים מצא מי גדול יותר

 
 
לומדים עם חייזרים - את עולם המספרים   
חוברת פעילות, לתרגול חשיבה מתמטית לגיל הרך
   
מה מיוחד בחוברת זאת?
החוברת עוסקת בחשיבה  מתמטית מותאמים לגילאים שבין 3-6.

בחוברת 36 עמודים הכוללים:
תרגול זיהוי  וקריאת מספרים
תרגול זיכרון למספרים
תרגול כתיבה נכונה של הספרות מ- 1 - 10
תרגול סדרות - מי הבא הסדרה, צורות ומספרים
המחשה ויזואלית של ספירה לאחור
תרגול מניה באופנים שונים
תוכנת יצירה לבניית תרגילים באופן עצמאי, התוכנה מאפשרת פעילות משותפת של הורים וילדים

בכל משימה בין 3 ל- 5 שאלות - לשמירה על ריכוז ועניין

לאחר כל השלמת משימה קבלת תמורה ויזואלית - יהלום, ליצירת תכושת סיפוק והצלחה

הוראות לעבודה בכל עמודת כתובות בשפה פשוטה ועם ניקוד גדול וברור, שתאפשר לילדים קוראים לקרוא, ולהורים להוסיף עוד מימד של הדרכה בזמן עבודה עם החוברת. רוב המשימות יפוענחו ע"י הילדים בצורה אינטואיטיבית.

החוברת בנויה כחוברת אמיתית, ולה מספרי עמודים, המאפשרים, התמצאות במיקום בתוך החוברת. ניתן לדפדף בחוברת עם החיצים הכחולים בחלקה התחתון של החוברת, או לבחור דפים שונים בלשוניות המספרים בצד ימין של החוברת.
 
הילדים יכולים להבין, שדמות הסמיילי הרוקד, מסמנת להם שהמשימה הושלמה. כאשר הם יחפשו בחוברת משימות שלא הושלמו, יזהו זאת דרך דמות זו.
 
סך הכל יש לאסוף 28 יהלומים לסיום החוברת.
 
כדי להתחיל את החוברת מחדש, יש ללחוץ על החץ הכחול למעלה מצד ימין, עד לרגע הלחיצה בכפתור זה, ניתן לדפדף אחורה וקדימה בחוברת, ולראות אילו משימות הושלמו ואיזה לא. 
 
מטרת התוכנה 
תרגול, והמחשה בכל החושים האפשריים, כל הקשור במספרים. תרגול זיהוי מספרים, תרגול ספירה, גם ע"י המחשה ויזואלית וגם ע"י המחשה קולית. הקראת המספרים בזמן לחיצה עליהם מאשרת שוב ושוב את הקשר בין הצורה למספר. 
למי מיועדת התוכנה
התוכנה מיועדת לילדים בגיל הרך . 

כיצד אפשר לקבל הדרכה על תיפעול התוכנה.
 ניתן להיכנס לסירטון המתלווה לדף זה. הסירטון ממחיש, כיצד להשתמש בתוכנה.
 
אלו מטרות חינוכיות והתפתחויות ניתן להשיג בעזרת התוכנה?
החוברת - ללמוד עם חייזרים, היא חוברת עבודה, לתרגול חשיבה, אך עצם המצאותה של החוברת במחשב, יוצרת אצל הילדים תחושה של משחק, הגורם להם, להתמודד עם משימות החשיבה תוך כדי הנאה. יחד עם זאת נבנתה החוברת בפורמט של דפים, הנתנים לדפדוף, עצם השימוש בפורמט זה, מאפשר, תרגול ראשוני, של סדר, ריכוז, התכווננות לסיום משימות בהצלחה. משימות החשיבה מתוכננות כך שהן מעניקות תשומת לב חיובית לכל הצלחה, בתוספת הומור ומתנות.
 
מדוע להשתמשת בחורת דיגיטאלית לתרגול חשיבה
חוברות דיגיטאליות יכולות לקדם ילדים בתחומי החשיבה, בצורה ברורה יותר, מגוונת יותר ומהנה יותר מאשר חוברות עבודה רגילות. מערכת הגירויים, שכוללת, צבע, קול, ותנועה מאפשרת לגרות, וללמד את הילד דרך כמה חושים ולא רק דרך חוש הראיה, החד מימדי. לדוגמא, כאשר מראים לילד את המספר אחד, וגם אומרים בקול רם את המספר אחד, הילד מקשר מהר יותר את הצורה לשם מאשר כאשר הוא רואה את המספר אחד, בחוברת.
 
תעשיית חוברות העבודה היא תעשייה של מיליונים בכל העולם, והיא הכרחית בחלקה, כדי לפתח אצל הילדים את היכולת המוטורית הנדרשת עבור כתיבה. ואכן, חוברות עבודה, העוסקות בכתיבה ישירה חייבות להיות חוברות מודפסות. לעומתן חוברות עבודה שהדגש שלהן הוא חשיבה, אינן חייבות להיות מודפסות, ולפעמים יכולות להשיג את מטרותיהן טוב הרבה יותר כאשר הן דיגיטאליות.
 
אצל ילדים רבים, יכולת החשיבה מתפתחת הרבה יותר מהר מאשר היכולת המוטורית. חוברת עבודה מודפסת יוצרות אצל ילדים אלה עיקוב, משום שהם מתקשים לסמן עיגול סביב הבחירה שלהם, או לצבוע את החיה הנכונה בדפי העבודה, או לצייר קו ישר. בשל הקושי המוטורי הם מתנגדים לתרגל משימות חשיבה ונמנעת מהן האפשרות לתרגל משימות אלה ולחזק בכך את הדברים החזקים שלהם.
 
חוברות עבודה שהנושא שלהן חשיבה, מכילות לפעמים חמישים או שישים עמודים, גדולים היוצרים חוברת גדולה ויקרה, שבה במקרה הטוב הילדים מסמנים עיגול, קו, או מנסים לצבוע קצת בתוך הקווים. הדבר יוצר ביזבוז רב של כסף, ניירות, ועצים, אם נתייחס מעט לסביבה. בנוסף, חוברת עבודה דיגיטאלית, לעולם אינה נגמרת. אפשר להעביר אותה מילד לילד. ילדים יכולים לעבוד בה שוב ושוב, ואפשר לשתף חברים במילויה.  
 

 
 
 
  
 

              

[Top]      שמירת פרטיות  | דף הבית  |  תקנון האתר | מפת האתר

משחקים לילדים | הורים וילדים| חינוך ילדים | יצירה לילדים | משחקים לגיל הרך | משחקי מחשב לילדים | משחקי חשיבה לילדים